joshuadee123 joshuadee123
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pic’n’mix sweets cost 56p per quarter. How much would 9 ounces cost? (There are 4 ounces in a quarter.)

Respuesta :

mayacrespo72
mayacrespo72 mayacrespo72
  • 09-12-2020

Answer:

126p

Step-by-step explanation:

56 divided by 4 = 14p per ounce

14 x 9 = 126p per 9 oz.

Answer Link

Otras preguntas

What is the effect on Dave Jensen after Lee Strunk returns from getting his nose patched up? From The Things They Carried book
What part of the brain controls fear?
What's the primary function of oxygen in aerobic respiration?       A. To donate electrons to all other particles within cellular respiration  B. To improve the
Developed nations are able to provide healthcare services because of the development of __________.
What happens when a tire skids or slides during hard braking?
Kaila is treating a patient at the scene of an automobile accident. She is having difficulty hearing the patient over the sound of police sirens. This is best d
What is the most reasonable estimate for the capacity of a bucket 6mm or 1L
According to the terms of the sample balloon payment mortgage, what will most likely occur at the end of the regular payment term? the remaining principal of
CAN SOMEONE COMPLETE THIS PLEASE I HAVE UNTIL FRIDAY TO COMPLETE THIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 PLEASE PLEASE PLEASEEEEEEEEEEEE
What are fat-soluble vitamins A) ABCD B)ABEK C)ABDK D)ACDK D)ADEK