djthekidcook
djthekidcook djthekidcook
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jane buys a pack of 6 towels for 15.60 .
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

livinglifethebestway
livinglifethebestway livinglifethebestway
  • 08-12-2020

Answer:

2.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are a new summer intern working for a major professional services firm. during your lunch break each day, you and a fellow intern, bob, eat at a local sandw
An insurance company must pay liabilities of 99 at the end of one year, 102 at the end of two years and 100 at the end of three years. The only investments avai
given:f(x)=x-7 and h(x)=2x+3 write the rule for f(h(x))
how were the Nazi’s able to conquer a third of Europe by 1938, when they were basically left for dead in 1932? PLEASE HELP DUE TOMMORROW!!!!!
Issac runs 16 1/4 miles each week. He runs 6 3/8 miles on Sunday and 4 2/5 miles on Tuesday. How many miles does he run on Thursday if it is the only other day
8 L of sulfur hexafluoride gas or heated from 225K to 350 K if the pressure and number of gas particles do not change what’s the new volume after the temperatur
read the passage and study that image from sugar change the world how does the illustration help the reader understand the text?
X^2-9x=0 does anyone know this?
If you sit close to a campfire, the fire warms you. Describe how thermal energy is transferred from the fire to you.
Great Harvest Bakery purchased bread ovens from New Morning Bakery. New Morning Bakery was closing its bakery business and sold its two-year-old ovens at a disc