henrycastaneda10 henrycastaneda10
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Answer each part. If necessary, round your answers to the nea
(a) Trey bought 28 pounds of sugar for $11.
How many pounds of sugar did he get per dollar

Respuesta :

jendeuk jendeuk
  • 08-12-2020
He got about 2.5 pound per dollar
Answer Link

Otras preguntas

calculate the rate of earth's revolution around the sun in degrees per month. Use the rate of change equation from page 1 of the earth science reference tables.
Expand and simplify (x-4)(x-5)
13. Describe briefly how you figured out what the name of the element is: 14. Describe briefly how you figured out what charge an ion has:
v={x,y,z} such that the points satisfies x-2y+3z=0. is v vector space? if not,find all for which v is not a victor space
Monday evening, the jar of M & M's© is full. Tuesday, 1 8 of the M & M's are eaten. Wednesday, 1 3 of the M & M's that remained disappeared. Thursda
3. Since I changed my study habits, my test scores have improved. Select Answer compound-complex sentence compound sentence complex sentence simple sentence
I do not understand.
How has music evolved overtime?
design an experimental set up to show that white light is made up of different colours of light​
Commonlit: ARMY CODE TALKERS