jayleece7 jayleece7
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor. Bought a dozen eggs at the grocery store for 2.40$ what is the cost per egg

Respuesta :

kateg0724 kateg0724
  • 08-12-2020

Answer:

0.20 cents per egg.

Step-by-step explanation:

You divide 2.40 by 12 and that is your final answer.

Answer Link

Otras preguntas

What is the predominant intermolecular force between ibr molecules in liquid ibr?
Solve x2 + 10x = -21. x = 7 and x = 3 x = -7 and x = -3 x = -7 and x = 3 x = 7 and x = -3
Which of the following was NOT a center of covert operations for the CIA during the Cold War? Sweden Iran Cuba Vietnam the Philippines
How have the landmark documents influenced your state and federal government
Simplify: (27x^3y^2)/(9xy)
There was an airplane crash, every single person on board died, but yet two people survived. how is this possible?. the two people were married and they survive
Opportunity cost is all the possible things you give up when you make a choice. True or False?
The graph of -7 < 2c-1 < 10 would have closed dots on -7 and 10. Is it True or False
useful mutations became established much more quickly in a population of microorganisms such as a cluster of E coli bacteria
The simile of "the bank account however was as empty as an old tin can "