dasdfghhjuik
dasdfghhjuik dasdfghhjuik
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson spent $611 buying lunch for 78 students. If all the lunches cost the same, about how much did she spend on each lunch?

Respuesta :

andrewsfogleman andrewsfogleman
  • 08-12-2020

Answer:

$7.83

Step-by-step explanation:

Answer Link
kira672f
kira672f kira672f
  • 08-12-2020

Answer:

7.83

Step-by-step explanation:

611 ÷ 78 = 7.83

Answer Link

Otras preguntas

How did the church play a vital role in medieval life?
What was the impact of increased crop yields? A. The general population rose dramatically. B. New farming methods developed at a rapid rate. C. Farmers were abl
a small airplane used 5 2/3 gallons of fuel to fly a 2 hour trip how many gallons were used each hour
What goes in the blank almost all weather occurs in the lowest layer of the _______.
One's duty to do a job or perform a task is called __________. (Points : 2) authority accountability responsibility delegation
Which expression has a value of 23? A. 7 – (–16) B. –3 – 20 C. 10 – 13 D. –18 – (–5) i think A
which is the Real goddess of love, Amora or Aphrodite?
Which group of elements would most likely be used for electrical wires?
A 13-ounce package o pistachios costs $5.99.What is the unit rate?
María: ¿Cuando cierra la exhibición? Mateo: ___________ el martes que viene. Cerrará Cerraré Cerraremos Cierro