nziahmomo1218 nziahmomo1218
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kendy and Fred keep borrowing and losing John’s pens. So John went to the store with $24 to spend on seven pens. After buying them he had $10. How much did each pen cost?

Respuesta :

deairaharris9
deairaharris9 deairaharris9
  • 08-12-2020
Each pen costed $2. .......
Answer Link

Otras preguntas

Hola que me recomiendan para entender mas otro idioma que no es el mio?
let f(x)=5x+5 find f(-1)I need your help with this. please help me​
nvmmm jdkslkdijewkl,jdkr3tfrrrrrrrrredsw
The function y = 4x + 3 describes Player A's scores in a game of trivia, where x is the number of questions answered correctly and y is the score. The function
An angle measures 13.8° more than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle?
SOMEONE HELP ME PLEASEEE
50 points Simonne predicted that she would sell 99 picture frames. She actually sold 88 picture frames. What are the values of a and b in the table below? Round
8 less than the sum of 6 and a number
What is the median of the following data values? 10, 11, 12, 15, 19, 24, 27, 29, 33, 38
Can someone plz help me? :)