hfreasier2007 hfreasier2007
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

35 points for this ​

35 points for this class=

Respuesta :

kingelaina
kingelaina kingelaina
  • 08-12-2020

Answer:

$37.50

Step-by-step explanation:

4.50*6=27

27+10.50= 37.50

So the answer is $37.50

Hope this helps!! Have a wonderful day!!! :D

Answer Link
jt10590 jt10590
  • 21-01-2021

Answer:

I'm not sure

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many miles would it take for one gallon if 140 miles took 7 gallons
15 points, please help!!!What is a disadvantage of the checks and balances system? A. It places too much power in the judicial branch. B. It can make it difficu
Which two parts of this except from Henry David Thoreau’s essay "On the Duty of Civil Disobedience" emphasize the common romantic theme that the individual has
Using your notes from the graphic organizer,describe the major canadian landforms ?
Marketing based on socioeconomic and psychological factors is known as
38 POINTS - PEER COUNSELING 2 QUESTION Missy needs to ask Amanda why she is saying mean things about her. Which question will best help her to start a courageou
How were the black Codes related the passages the thirteenth amendment
Which graph can be used to find the solution(s) to x2 – 4x + 4 = 2x – 1 – x2?
Booker owns 85 video games. He has 3 shelves to put on the games on . Each shelf can hold 40 video games . how much room dose he have room for
Since the number of atoms in a substance is so large , a unit to count them was created. This unit is the number of atoms in 12 grams of carbon-12 known as