davidalarcon65799
davidalarcon65799 davidalarcon65799
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada


A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?

Respuesta :

ggisellegg
ggisellegg ggisellegg
  • 07-12-2020
.15 cents. You do the money divided by the ounces or weight.
Answer Link

Otras preguntas

what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11