Jaycobcashmoss
Jaycobcashmoss Jaycobcashmoss
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-pack of pencils costs $2.00. What is the price per pencil?

Respuesta :

kayleeamaral5
kayleeamaral5 kayleeamaral5
  • 07-12-2020

Answer: 20 cents per pencil

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The ratio between two numbers i 3 : 4. If their L.C.M. is 180, find the numbers.​
cuantos números primos hay entre 30 y 40?
what is the difference between rational or irrational numbers
Is A+ blood a good match for A-? If not why not
Heeeeeeeelp pleaaase
PLEASE HELP ME I ONLY HAVE A FEW MINS LEFT TO ANSWER THIS PLS HELP ME How do events from 100 or more years ago affect circumstances today? Specifically, how ha
On a large map 3 cm represents 45 km how many cm are needed to represent 600 kilometres on this map?
Mrs Chen buys 3 identical boxes of chocolates from a super market . She uses a $50 note to pay for them and gets $8 change. How much does each box of chocolates
What is the importance of discharging once responsibilities?​
How many favorable outcomes will there be for spinning the same color twice?