kigsleesimpson kigsleesimpson
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

Aaron bought 2 pounds of cheese for $6. Assuming the situation is proportional, determine how much it will cost for Aaron to buy 15 pounds of cheese.

Respuesta :

olivia32306 olivia32306
  • 07-12-2020
the answer is $45 hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

The conflict(s) in "The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County" is/are between _____.
In which sentence are quotation marks used correctly? “How are your classes,” asked Xavier? “How are your classes? asked Xavier. “How are your classes?”
over the past 20 years, the major pollutants in our world have A) decreased significally B) increased significally C) stayed at the same levels D)decreased sl
what's the gcf of 26?
Why did Jefferson decide to repeal the Judiciary Act of 1801 once in office?
The Counter-Reformation was a religious and political movement that
How old do you have to be to take melatonin?
Is a triangle with side lengths 8 in, 12 in, and 14 in a right triangle? explain
Nadia surveyed 80 students at her school and found that 0.55 of the students she surveyed said their favorite class is math. Another 15% of the students she sur
How did the teachings of Confucius influence ancient China? (4 points)People discontinued the practice of ancestor worship. Government was restructured, based