jmadrid1243
jmadrid1243 jmadrid1243
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jeff bought 15 granola bars for $30. How much does it cost per granola bar? $

Respuesta :

fnamira20
fnamira20 fnamira20
  • 07-12-2020

Answer:

Each granola bar costs $2

Step-by-step explanation:

per granola bar= $30/15=$2

Answer Link
ccalculator0803
ccalculator0803 ccalculator0803
  • 07-12-2020

Answer:

$2?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pencil box and a notebook together cost $6.28 the notebook cost $0.70 more than the pencil box . How much does the notebook cost?
What are the two main styles of action of the specific immune response
16 is 30% of what number?
What was president Truman's chief priority in using the atomic bomb against japan
What is nationalism? In what ways can it both foster and work against unity within a nation-state?
List 4 clues that a chemical reaction is occurring
What's exactly the 4 dimension (4D)?
Rick has a collection of 6 vide games. He lets his best friend borrow 2/6 of his video game collection. Write two fractions equivalent to this number. Explain h
Which of the following reasons complete the proof in the picture below A.definition of complementary B.substitution property of equality C.definition of suppl
What happens when a cold air mass meets a warm air mass that is not moving?