marielex68 marielex68
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost 7.76 which equation would help determine the cost of 13 glue sticks

Respuesta :

ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 07-12-2020

Answer:

13 glue sticks cost $25.22. $7.76/4 = $1.94

Step-by-step explanation:

Answer Link
maralod
maralod maralod
  • 07-12-2020

Answer:

$25.22

Step-by-step explanation:

 4 glues --> $7.76  

13 glues --> $x

x=(13*7.76)/4

Answer Link

Otras preguntas

what does Vocation mean?
Which metal is most likely to form more than one kind of positively charged ion? sodium (Na) barium (Ba) nickel (Ni) magnesium (Mg)
It costs $15 for a yearly membership to a movie club at a movie theater. A movie ticket costs $5 for club members and $8 for nonmembers.
What is paraphrasing
Does a translation produce congruent figures?
Which equation is represented by the table?
How did the Second Industrial Revolution Affect the North, South, West, and Midwest? Politically, socially, economically, Population growth, and Transportation
Astronomers who discovered quasars found that they show of their spectral lines and are thus probably much ________ than nearby galaxies.
How did the English revolution influence political thought
4x-2y=8 need to graph it