justiceradclii justiceradclii
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class costs $9 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

samuelpt
samuelpt samuelpt
  • 07-12-2020

Answer: $108 each , $756 total

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 3.2e plus 2.6 equals -23
-10 is both rational number and integer
where is the irony in the quote "fail not our feast" from act 3 scene 1 in Macbeth?
Russia turned to which type of economic system in the 1990s? market communism democracy socialism
8 = 4 w divided by 3
What was the role of religion in unifying or dividing societies of the eastern hemisphere
Patio bricks come in a square size, 5 inches on a side. To make a patio 5 ft. by 10 ft. wide, how many bricks do you need?
how did slavery weaken the roman republic
How do you solve -x +y=-5 -3x+4y=-12
What was the main idea of the Monroe Doctrine?