HoopDee HoopDee
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

. Grapes are on sale for $1.29. per
pound. What is the price for
3 pounds?
F $1.29
H $3.87
G $2.58
J$5.16

Respuesta :

moneskametellus moneskametellus
  • 07-12-2020

Answer:

H

Step-by-step explanation:

1.29*3

Answer Link
impossiblesky2006
impossiblesky2006 impossiblesky2006
  • 07-12-2020
It’s H because 1.29 x 3 is 3.87
Answer Link

Otras preguntas

Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide