Seudónimo
Seudónimo
11-10-2016
Mathematics
contestada
unit rate for $56 and 25 gal
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-10-2016
You would have to divide $56 divided by 25 gallons which would equal $2.24 that the answer I hope it helped
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Determine whether the graph represents a proportional relationship. yes, it is a proportional relationship because the graph goes through the origin No, it is n
Jagdish is 3 years younger than Resham and Rajesh is 5 years older than Jagdish. If the product of present age of Resham and Rajesh is 960.How old is Jagdish?
where were white officers that lead black troops trained
Please help, this is urgent! Please don't guess because I will go back and check if it's right! How did the United States try to influence Vietnam’s national el
A vehicle factory manufactures cars. The unit cost C (the cost in dollars to make each car) depends on the number of cars made. If x cars are made, then the un
Find the sample space for tossing 4 coins. Then find P(exactly 2 heads).
Does association mean causation?
Which was a result of Hurricane Katrina?
A box weighing 180 newtons is hanging by rope as shown in the figure. Find the tension T2. A. 81 newtons B. 171 newtons C. 130 newtons OD. 85 newtons
I NEED THE ANSWER LIKE RN OR ELSE IM GONNA FAIL Which two actions by a character move the plot forward? 1. Rikki-tikki kills the small snake, Kurait. 2. Chuchu