Lovelyblox
Lovelyblox Lovelyblox
  • 07-10-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.mayuko paid $ 40.68 for 3kg of whats the cost of 1 kg of

Respuesta :

apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 07-10-2016
easy
40.68/3=?/1
just sipmlify
13.56=1kg

answer is $13.56 for 1kg
Answer Link
crystalsandoval
crystalsandoval crystalsandoval
  • 07-10-2016
Well you take $40.68 and divide it by 3 so $40.68/3 = $13.56
Answer Link

Otras preguntas

How much energy do you save per hour if you replace a 60-watt lightbulb with a 55-watt lightbulb ?
what two factors helped the cattle business to grow?
How does groundwater become polluted
Without animals can plants survive?
What is the nature of the roots of the quadratic equation if the value of its discriminant is zero?
asses the view that religion is a major source of instability and conflict in society
how do you round 168,356 to the nearest ten thousand
What is the masculine french word for the
An enzyme is a biological carbohydrate based catalyst. true or false
How did the English finance their colonies after 1606