secret131
secret131 secret131
  • 07-10-2016
  • Mathematics
contestada

which package has a better price per bar a 10-pack of 2.1 bars for 15.37 or a 10-pack of 1.4 bars for 15.35?

Respuesta :

nellyh1d
nellyh1d nellyh1d
  • 07-10-2016
2.1 because it has more bars, if you round the two, the $15.37 one is a better deal (I think)
Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements is subjective? Someone help!?
which provides long-term energy storage
Anyone good at Ks3 math?
What was the second capital of the colonies
Write a story that ends with what a dream 500
1. According to Paco Underhill, what are seven things store windows should be and do?
What was the second capital of the colonies
When an artery gets a constricted region due to plaque, how does the pressure in this region compare to the pressure in an unconstricted region adjacent
Tori examined the pattern of exponents in the table. Powers of 6 Value 6 cubed 216 6 squared 36 6 Superscript 1 6 6 Superscript 0 1 6 Superscript negative 1 a 6
A hunter residing in State A visited a website created and operated by a hunting equipment company. The company is a State B corporation, and its headquarters a