camoseedLeBron23 camoseedLeBron23
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

Oatmeal costs $1.73/lb. How much would 2.6 lb of oatmeal cost?

Respuesta :

alinakayy alinakayy
  • 06-10-2016
it would cost about $4.50
Answer Link
Happythoughts
Happythoughts Happythoughts
  • 06-10-2016
$4.49
muliply the pounds by the cost
Answer Link

Otras preguntas

What is the product in lowest terms? 1/4 x 3/5
what does it mean when your whole world is turned upside down? when no one is left for you?
Why are the king and the duke forced to hatch an evil plot as they whisper together in the wigwam on the raft?
The Smith family is afflicted with a genetic disorder known as Pinocchio nose syndrome, which causes affected adults to grow noses in excess of five inches long
Dan wants to test the effects of different amounts of antibiotic on bacteria. While setting up his experiment he makes sure to use the same type of antibiotic,
Mike purchases a round wall clock. The clocks radius is 10m. What is the circumference of the clock.
a ray bisects an obtuse angle into 2 congruent angles. what type of angle are those 2 congruent angles a. acute b. right c. obtuse d. straight
Which words in the sentence are the adverb clause? As she drank her lemonade, Alyssa played a board game with her family. a. with her family b. As she drank he
This food group is our body's best source of energy?
Louis Napoleon Bonaparte was the ________ of Napoleon Bonaparte.