Craza2ubrenGeorgord
Craza2ubrenGeorgord Craza2ubrenGeorgord
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece ofcheese if 1.24 pounds costs $11.25?a $0.11 per lbb $9.07 per lbc $12.49 per lbd $13.95 per lb

Respuesta :

domenico domenico
  • 06-10-2016
$9.07 per pound
Divide the total price 11.25 by the price 1.24
Answer Link

Otras preguntas

There are numerous plausible, proposed causes of ice ages. Which of these is not one of them?
The threshold service level is the maximum level of service beyond which customer satisfaction starts decreasing?
Evaluate |2 5/6 + y| for y = 7/4 A. 2 2/5 B. 3 1/5 C. 3 4/5 D. 4 7/12
Which psychologists study the psychological, social, and cultural influences on women's development and behavior?a) Gender psychologistsb) Feminist psychologist
Felipe is going on a trip to the Oregon coast, and he wants to learn about plants and animals that are native to the area. Which text best matches Felipe’s read
Can Al perpetuate human biases, or is Al an objective, equitable tool that helps even the playing field?
What are two examples of the Stock Market Crash? Group of answer choices Over-Speculation and Fireside Chats Economies after WW1 and the War Overproducti
A car travels 31 km1/4 km in one hour . How many kilometres does he travel in 3 1/5 hours​
By the end of this September, she ________ in this organization for thirteen years.a. Will workb. Had been workingc. Will have been workingd. Will be working
what is the direction of velocity if in the electromagnetic wave electric field is equal to ωt-kx