denise32
denise32 denise32
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

A box of chalk and 2 dusters cost $10. 3 boxes of chalk and 2 dusters cost $18. Find the total cost of 2 box of chalk and 1 duster.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-10-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Many of his poems speak of rural tasks like apple picking and fence building
what were the three religious practices one could find in Mecca before Muhammad Revelations?
Leaders at the Potsdam Conference planned for Germany to ______________________. a. be divided into four occupation zones c. be divided into Jewish and Aryan te
What was the primary food source of the Inuit and Aleut Native Americans?
Which character in "The Highwayman" is jealous of the highwayman? a. Tim the ostler b. the landlord c. one of King George's men d. Bess
Larry claims that 14+12×8+12 and 14×12+8×12 equivalent because they have the same digits and the scene operations
legacy and eaves in one sentence
What is the length of AB, with endpoints A (3,2) and B (8,14)? a. (/37) b. (7) c. (13) d. (/509)
How do u wok out 6 divide 3/5
Write 4=(-8) + 3x as a decimal