bettyboop05 bettyboop05
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

Arnold purchased 3 apples at the store for $3.90. This weekhe purchased 5 apples for $6.50. Help Arnold analyze the priceof apples. write an equation, in slope-intercept form, that shows the relationship between the number ofapples purchased and the total price

Respuesta :

TheHillBilly
TheHillBilly TheHillBilly
  • 06-10-2016
For each apple cost 1.3$(3=3.90$)
Well each one cost 1.3 so their both good
Answer Link

Otras preguntas

Alex built a snowman using three snowballs,one small, one medium and one large, with diameters in the ratio 2:3:5.      Although highly unlikely due to the phys
I need help for algebra 2 for simplify form for example (3x-2i)(3x+2i)
(−2x0y3 )(4x2y4 )+(2y5 )(3xy)2
Why are some examples of a chemical reaction not actually foolproof evidence that of a chemical reaction?13, 8th grade, and I'm doing my science lab report: The
add and simplify  9/16=1/2=?
(−2x0y3 )(4x2y4 )+(2y5 )(3xy)2
I need help for algebra 2 for simplify form for example (3x-2i)(3x+2i)
Alex built a snowman using three snowballs,one small, one medium and one large, with diameters in the ratio 2:3:5.      Although highly unlikely due to the phys
add and simplify  9/16=1/2=?
who was the first president of the united states of america