Lilbeckyrecky
Lilbeckyrecky Lilbeckyrecky
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

  • 1 pound- $4.7
  • 2 pounds- $9.4
  • 3 pounds- $14.1
  • 4 pounds- $18.8

Step-by-step explanation:

Just hardware's prices are 0.30 greater per pound, so the equation would be y=4.7x. Substitute x in for each of the values to get the prices above.

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of the exterior angles of any polygon
Explain why large high and low pressure systems don’t move from east-to-west across the continental united states.
Utilice la información de las gráficas para escribir oraciones comparativas con los adjetivos entre paréntesis
Which would be good historical evidence when studying Manifest Destiny?
Kali trains for a race by running around a track. Each lap around the track is 400 meters . She runs 4 kilometers each day how many laps around the track does k
3) Which statement best describes arteries? A) All carry oxygenated blood to the heart. B) All carry blood away from the heart. C) All contain valves to prev
Why should you never deviate from the published procedure for an experiment?
What is the major sport in Guyana? Give a brief description and place of origin.
Find a quadratic function that includes the set of values below. (0, 7), (2, 13), (4, 3) y = ________
how do you erase data off a computer