jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

20 nails for every 5 shingles12 nails for every 3 shingles​
does reading fiction make you a better person?
BRAINLIEST! The pythagorean Theorem is an equation that helps You find the lengths of a right triangle the legs are given as A and B while the hypotenuse is lab
What are some of the benefits and drawbacks to relying on DNA evidence in a criminal case?
A ________ is a family of devices and software designed by the manufacturer to work best together.
How much farther will a car traveling at 100 km/s skid than the same car traveling at 50 km/s? A) Four times as far B) The same distance C) Half as far D) Five
question is in the image
Which situation most likely resulted from the growth of globalization in the 20th and 21st centuries? A. A computer program developed in Egypt becomes popular i
-Find n 60/66 = n/22
The witness claimed the robber had a gun, although later examination of the surveillance video showed that this was not true. The witness' perception of the eve