kiwik kiwik
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

1/4 pint of cream costs 85 cents.
What is the unit price for 1 pint of cream?
-$1.70
-$2.13
-$3.40
-$5.10

Respuesta :

24mcbridedarian
24mcbridedarian 24mcbridedarian
  • 10-11-2020

Answer:

$1.70

PLEASE MARK BRAINLIEST

Answer Link

Otras preguntas

Where do I put the commas in this sentence?
What does the department of agriculture do?
Find the approximate value of the circumference of a circle with the given radius. Use = 3.14. Round your results to one more decimal than in the given radius.6
What is the ultimate source of genetic variability?
Which resident's information would the scientist most likely record to get valid results?
quiero saber que es plasma
Cameron's father wouldn't allow her to play with her friends until her room was spotless. Cameron hated cleaning; it was boring. She sat on her bed, taking in t
Describe the graph of the function F(X)=x^3+13x^2-26x+26
Which instrument is used to start a car? la palanca de cambio el volante las llaves las puertas los espejos
For which purpose do producers use surveys and focus group? a. providing incentives to buy their products b. luring consumers to make purchases c. finding out