sarahbearscott09
sarahbearscott09 sarahbearscott09
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m on a timer because I only have until tomorrow morning, please help me.

Im on a timer because I only have until tomorrow morning please help me class=

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 10-11-2020

Answer: Process: 2.50x 1=

Step-by-step explanation: It weighs 1 pound and the jellybeans are sold at 2.50 per pound so you just have to times 2.50 by 1, which gives you the answer of it costing $2.50

Answer Link

Otras preguntas

do u guys know an app to help u get better grades
The romans created larger interior spaces in architecture than the greeks did because:.
Ashley makes house calls. For each she is payed a base amount and makes additional money for each hour she works. The graph below shows her pay(in dollars) vers
At what level does life evolve?
How did the Kansas-Nebraska Act influence enslavement? It got rid of the Fugitive Slave Act, which meant that enslaved people were allowed to be citizens after
A plane left Chicago at 8:00 a.m. At 1:00 p.m., the plane landed in Los Angeles, which is 1,500 miles away. What was the average speed of the plane for the trip
Use your dictionary to find the answer to this question. Where is Ellis Island located? New Jersey Harbor Chicago Harbor New York Harbor New Hampshire Harbor
this is just a test for questions,i already know the answer. 9x4?
Which Term means source of energy? A. Carbohydrates B. Carbon C. Proteins D. Lipids E Nucleic acid Some body please help me
A 6-pack of markers costs $3.96. What is the unit price? ​