2027awhite96 2027awhite96
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store is sell bananas for $0.35 per pound. How much will Aaliyah pay for 3.6 pounds of bananas?

Respuesta :

geogao
geogao geogao
  • 10-11-2020

Answer:

1.225

Rounded: $1.23

Step-by-step explanation:

3.6* 0.35

Answer Link
bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 10-11-2020

Answer:1.26

Step-by-step explanation:

multiply .35 in to 3.6

Answer Link

Otras preguntas

What is 4(4x) + 2(x)=72
Which battle is regarded as the first military victory for the Americans during the American Revolution?
Paranasal sinuses located just above the eyes
if y=6 when x=10 find x when y=18 equation
a crow flies to a point that is 1 mile east and 20 miles south of its starting point. how far does the crow fly?
where does Simon decides to go on lord of the flies chapter 9
What processes lead to glacial erosion?
when emma studies the atmosphere and feelings created by christabel she studies the poem's
The "market clearing price" is most closely associated with
_____ is the quality of a person's voice that reveals his or her attitude toward the subject of the speech a.Pitch b.Tone c.Volume d.Speed