bkamryn28
bkamryn28 bkamryn28
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

1. What is the price per pencil if 145 pencils cost $12.00? (unit rate) *
$12.08
$17.40
$0.08
$0.09

Respuesta :

UnflippablePlayZ
UnflippablePlayZ UnflippablePlayZ
  • 10-11-2020

Answer:

$12.08

Step-by-step explanation:

divide 145 by 12 and BOOM, you get 12.08

Answer Link

Otras preguntas

Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide