christian5221 christian5221
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

John went to the market. He had $30.00. He purchased apples for $1.29, oranges for $2.50, and milk for $2.99. What was his total?

Respuesta :

y00vi3 y00vi3
  • 09-11-2020
$6.78 because you can just add the costs of the items
Answer Link
vivaine2112
vivaine2112 vivaine2112
  • 09-11-2020

Answer nvm NVM NVM vnm vn mvm

Answer Link

Otras preguntas

Question 16 of 20 5.0 Points ________ of secondhand smoke can be harmful. A. Even low levels B. Only medium levels C. Only high levels D. Only B and C
How does sandstone change into quartzite
Which sentence uses punctuation correctly? a. I read a story to my youngest brother, whose name is Terry. b. I read a story to my youngest brother whose, name
which is bigger 7/8 or 0.78
Why did the Allied powers enact demilitarization plans in both Germany and Japan?
Which ratios form a proportion? A. 4/12 , 6/8 B. 16/12 , 3/4 C. 3/2 , 15/14 D. 10/16 , 5/8
How did the Industrial Revolution change economies throughout Europe?
Is 1/6 greater than 1/5
write 3 numbers greater than 20 that have 9 as a factor
Lactose (milk sugar) is a carbohydrate that is formed by combining galactose and glucose monomers. It is found in food sources such as milk, yogurt, and cheese.