jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

the store sells dried pineapple for $0.25 per ounce. mags spent a total of $2.65 on pineapple. how many ounces did she buy?

Respuesta :

davoo1821
davoo1821 davoo1821
  • 09-11-2020

Answer: 10 .6 ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link
stabberorange
stabberorange stabberorange
  • 09-11-2020

Answer:

10.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

your best friend is callin you for a movie how would u respond?​
King worked for fair housing laws, which allowed all people, regardless of their color, to _____. A. build homes on government land B. live in a nice home C. bu
lymerick on kite runner
What is the value of 9n(n - 2) + 7, when n = 6? A. 216 B. 329 C. 223 D. 594
The 1920's and 30's brought us the rise of political demagogues in western europe. What similarities do we see in today's society?
When does Tessie Hutchinson’s view of the lottery change from the beginning to the end of the story? Use at least two quotations from the story to support your
Which answer best explains why the U.S. is not a direct democracy?
Which of the following was a provision of the Fugitive Slave Act?​
Which BEST restates the information concisely and accurately? A) Husband and wife have children, work the farm, then move to town where they can buy things like
Say that the national weather service claims the average number of tornados that occur in Ohio annually is 52. Your team of weather inspectors collects random d