DDAASSAANNII00 DDAASSAANNII00
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

brad wants to buy flowers for his friend with $39. The daisies are $1 each and the roses are $3 each. he buys 3 more daisies than roses. how much did the roses cost

Respuesta :

fadimeddahi720 fadimeddahi720
  • 09-11-2020

Answer:9 roses

12 daisies

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cells use the chemical reactions to change the chemical ______ stored in food into forms needed to perform activities.
Genepa Corporation manufactures home appliances and other electronic products. Genepa is planning to introduce a new refrigerator model. The marketing manager a
Which word best explains nationalism?​
Nichols Inc. is considering a project that has the following cash flow data. What is the project's IRR? Note that a project's IRR can be less than the cost of c
Underline the plural noun Texas has many cattle ranches
after running 800meters of a 3-kilometer race, Michelle still had how many meters to run​
Which of the following distinguishing living things from nonliving things
Who is the artist of the image above? a. Marsden Hartley b. John Sloan c. Alfred Stieglitz d. Robert Henri
Find the slope from 1. A Graph Slope:
What is a bill called after it passes both houses of congress