samuelhanway1 samuelhanway1
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Emile paid $3.96 for 4 songs.

What is the unit rate and what does it mean?

Enter your answers in the boxes.

Respuesta :

judhhill01
judhhill01 judhhill01
  • 09-11-2020

Answer:

$0.99

Unit rate is cost for 1 individual (song)

Step-by-step explanation:

$3.96/4

0.99

99 cents

Answer Link

Otras preguntas

Part A: Which of the following best summarizes a theme of the excerpt?
how many strands of christmas lights can you string together?
what is the difference between administering, prescribing and dispensing medication?
Help please! Due today
Last two!!(ty for all the help) : 14. Factor the following: I. b2 + b - 12 j. k2 - 5k + 6
Jason had some burgers. He ate two burgers and then he divided the remaining burgers among his five friends. Every friend had 2 burgers. How many burgers did Ja
How did the gods and goddesses of Greece differ from previous civilizations' gods and goddesses?
please help with my work​
Help me pleassseeeeeeeeeee
50 points for 5 questions p.s if u get brainliest u get 50 moe and then u have 100 SO YAAAAAAY 1.What can federal appeals courts do? Choose all answers that are