arii552 arii552
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Would you rather
buy...
Option A
8 pound jug of ice
cream for
$24.56
Option B
Two 3 pound 11 ounce
jugs of ice cream for
$23.60
or...

Respuesta :

caitlynm2395
caitlynm2395 caitlynm2395
  • 09-11-2020

Answer:

option A sounds like a better deal if that's what your asking.

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to 12 = 4/5w ?
List all of the number sets that contain the number 3/2 A. rational numbers only B. rational numbers and integers C. rational numbers and natural numbers
Why did the renaissance first begin in Italy
The lithosphere (made of Earth's crust and the very top part of the mantle) is a stiff outer layer of the Earth. Convection in the _______ helps move pieces of
What is the density of the Earth?
Help me please,Thanks
Pero ahora el frio ______ y ella no le gusta tener frio. querer cerrar preferir entender pensar empezar
why didnt people bieleve in galileos discoveries
What is the average magnitude of earthquakes?
Why is mass more useful than weight for measuring matter?