jaysalmon12345 jaysalmon12345
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

MARY is making pillows for her new office. She bought 2 1/2 yards of fabric. Her
total cost was $17. What was the cost per yard?

HELP ME PLZ

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 08-11-2020
17 / 2.5 = 6.80 a yard
Answer Link

Otras preguntas

what is 2 fifths divided by 4 sevenths?
What is the only truly liquid layer of the earth? A) inner core B) outer core C) lower mantle D) Upper Mantle
How did Buddhism, Hinduism, and Islam influence the development of India?
What helps in determining the reliability of a person to repay debt?
Can someone please help?thanks :)
in Hinduism, what is the role of reincarnation in achieving moksha?
What impact did the change from hunter-gatherer societies to sedentary agricultural societies have on gender roles
Spermatogenesis produces __________________ from one original cell.
a coffee pot holds 4 and 1/4 quarts of coffee how much in simplest form
PLEASE HELP!!!!!!!!!!! Susan makes 5 fruit cups for the picnic.In each cup,she has 5 strawberries and 3 kiwi. Joanna uses the same number of total fruits to m