poopyhead1010 poopyhead1010
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

a package of 5 pairs of insulated socks cost $34.95. what is the unit price of the pair of socks?

Respuesta :

komalmarkan komalmarkan
  • 08-11-2020

Answer:$6.99

Step-by-step explanation:

DO

$34.95/5=6.99

Answer Link
autumn3499
autumn3499 autumn3499
  • 08-11-2020

Answer:

$6.99

Step-by-step explanation:

you have to divide the 2 numbers above

Answer Link

Otras preguntas

A continental rift is also called a?
There were 420 birds migrating to the south in the sky this morning.  If the ratio of godwits to geese in the sky this morning was 20:40, how many more geese we
Is hydroelectric energy inexhaustible?
Find the exact value of tan 15 degrees
There were 420 birds migrating to the south in the sky this morning.  If the ratio of godwits to geese in the sky this morning was 20:40, how many more geese we
Because plant cells have chloroplasts and can do photosynthesis, why do they also need mitochondria?
Article One of the Constitution illustrates how the national government's power is
the product of 6 and 1 3/4 is it less than 6 equal to 6 or greater than 6
find the equation of a line in slope intercept form, passing through (2,5) and parallel to 2x+3y=-12
If x+1/x=6  then x =ahhh im stuck on this one!!