fenimalikMay4 fenimalikMay4
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer this question correctly


A 2-yard piece of ribbon costs $22.32. What is the price per inch?
You have to divide

Respuesta :

jasmine4073 jasmine4073
  • 08-11-2020
the answer is 11.16!
Answer Link

Otras preguntas

URGENT PLEASE HELP!! 3. Which of the following wavelengths of electromagnetic radiation has the lowest energy? Possible answers: A. 2.50 x 10^-5 m B. 225 nm C.
Determine the domain of f(p)= 4(p) +1000. Justify your answer with an explanation for the domain.
What is the meaning of the base of the function y= log(x)? A. As y increases by 1, x increases by 10. B. As y increases by 1, x increases by a factor of 10. C.
Please help its important!! Triangle ABC in the figure above represents the area serviced by a shipping company that plans to build a distribution center at the
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what used to produce protein under the direction of DNA?​
can someone friend me? I wont some :'(
When a defendant "stands mute" at arraignment, he or she is considered to have entered a A) negotiated plea. B) not guilty plea. C) no-contest plea. D) guilty p
The lengths of the sides of a triangle are represented by 3x, x, and 2x + 8. If the perimeter of this triangle is 26 inches, what are the actual lengths of each
If I work four days from 6-4:30 and earn $600. How much of taxes is being taken off my check