iDrxp223
iDrxp223 iDrxp223
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

if you go bowling and an hour is $12.99 then how much would it be for 3 hours

Respuesta :

ethanton
ethanton ethanton
  • 07-11-2020

Answer:

36.33 its not correct

Step-by-step explanation:

but if its correct thank me ;)

Answer Link

Otras preguntas

What was one reason for post-World War II economic growth in the United States?.
Plzz help Every 10 years the us government completes a _______to determine population growth and shifts to make sure that people are correctly represented in Th
Hi, so I have problems with my English homework... I don't know if website designer is a family-friendly job.... so can someone please help me? thank you
How many moles of KCIO3 are in 5 g of KClO3?
What is one of the first steps a nation takes in transitioning from a non-capitalist economy to a free market economy? Explain the importance of this step. (pri
Choose the response that best fits the scenario. Which does NOT refer to physical appearance? aburrido feo gordo bonito
What are the 4 types of proteins and what are there functions?
In anticipation of digby corporation's new product, dash, the company purchased new plant and equipment for $27,360,000. The plant and equipment is expected to
why fake images or videos fascinate people?
Convert 18 quarts to gallons. 4 gallons 9 gallons gallons 72 gallons