shortytattoo shortytattoo
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the price of one marker if three markers cost $18. A.) $6
B.) $54
C.) $4
D.) $3

Respuesta :

iluvdoggos65
iluvdoggos65 iluvdoggos65
  • 07-11-2020
A.) $6

You take $18/3 markers which gives you $6 for each marker.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST IF YOU TELL ME HOW
Lenny, Jamal, and Shana work in the morning and afternoon. They each work 4 hours in the afternoons. If they work a total of 30 hours for the week, how many hou
need rn!!!!! What macromolecules make up the cell membrane? Based on the information you have from the diagram. (check all that apply) - polysaccharides - prote
What was a danger to either the English king or the colonists. (The answer should relate to the Boston massacre in 1770)
Poseidon tells Percy that the voice in the pit of Tartarus was A.Ares B.Hades C.Kronus D.Luke
hi there i am yes. yes doesn't like no. no doesn't like yes. what should they do to keep them away from each other if they live in the same house?
Help me plzzzz number 11
Part B: How does the author use rhetoric to advance the purpose of this article?(letter to viceroy, lord Irwin) A.The author uses rhetoric to provide logical po
sensitive means what​
A train travels 245 km in 6.25 hours. What is the speed of the train? Group of answer choices 53.2 km/hr 1531.25 km/hr 39.2 m/h 39.2 km/hr