maddiealy13 maddiealy13
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show your work and explain your reasoning.
3} lb. of turkey for $10.50
23 lb. of turkey for $6.25

Respuesta :

liamlaf07
liamlaf07 liamlaf07
  • 06-11-2020

Answer:

5.03

Step-by-step explanation:

Because

Answer Link

Otras preguntas

What Archeologist Evidence suggests the existence of trade among North americans civilization? Presence of shell artifact far from sea Construction of large ea
list as least four differences among the three sections of colonial america
What type of transformation is this?
help me please because i dont know
find two odd consecutive nmbers whose sum is 300​
True or False: There are more Spanish speakers in the United States than in the country of Spain where the language originated.
-3 + 7 -8 + 4 -16 + 4 -16 + 24 -14 + 6 3 + (-8) -31 + (-45) -42 + (-25) -30 + 1 -3 + (-29) -50 + 72 15 + (-2) -23 + (-15) 2 + (-1) -5 + (-4)
Plz help me with my mothers quiz. I will give brainliest. I appreciate all ppl that help thank you so much.
help please!! Ive been stuck on it forever!
Your friend, Anna, doesn’t believe that she needs to know that context of a piece of art to fully understand it. You disagree. What is the best argument you cou