mrivera49ortiz mrivera49ortiz
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price.​

Respuesta :

angelinamtropf angelinamtropf
  • 06-11-2020

Answer:

$0.90/kg

Step-by-step explanation:

4.50/5=0.90

Answer Link

Otras preguntas

True or false: with this competing job offer, your threat to reject employer a's offer, if it is low, is now credible.
Select the correct answer. what concept is illustrated by the fact that congress has the power to introduce and pass laws, and the president has the responsibil
A_____, made of mylar, is used for random-access processing of data in a computer.
What is the probability that a PIN chosen at random does not start with 0 (it being a 4 digit code)?
Exercise 1 Circle the prepositions in each sentence. Sentences can have more than one preposition. If the sentence has no prepositions, circle nothing. The man
When cells become too cold (i.e., the body temperature drops too low), how is their functioning affected?
Two+solutions+are+made+by+mixing+sugar+and+enough+water+to+make+a+1+liter+solution.+one+contains+10%+sugar+and+the+other+20%+sugar.+which+solution+has+more+solv
When users connect to the network, they use a basic hardware terminal to access a desktop hosted on a virtualization server. what type of infrastructure is bein
Suppose that the marginal propensity to save (mps) equals 0.2. the value of the multiplier would be:_________
In 2018, michael had earned income of $40,000, gains of $5,000 from stock transactions, and an $8,000 loss from the sale of his boat. how much could he write of