yktvemma52 yktvemma52
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of a new smart watch at Walmart is
$250.49. The same watch was on sale last week
for $199.99. What is the difference of the two
prices?

Respuesta :

flonnorymsY26
flonnorymsY26 flonnorymsY26
  • 06-11-2020

Answer:    $50.50

Step-by-step explanation:

$250.49-$199.99=$50.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the main function of Ribosome, and Nucleus?
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
The island of corsica which lies south of the ligurian sea is part of what country?
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
When he is finally free, Elie wishes to see himself in the mirror. Why can't he ever forget the look in the eye of the corpse that gazes back at him?
How does the volume of a prism change if each dimension of the prism is doubled?
I have 4 sides and 4 vertices,what am I
How does the volume of a prism change if each dimension of the prism is doubled?
How has technology affected human population growth?