bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought 8 lemons for $6,. Each lemon was the same price.
What was the cost for 1 lemon?

Respuesta :

maddiebts
maddiebts maddiebts
  • 06-11-2020

Answer:

.75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

helppppppppppppppppp
Explain 1 ,2,3 law of motion​
is the material a primary, secondary or tertiary source of information? Explain 2. What is the main goal of launching NASA's rover Perseverance towards Mars? 3.
Give braniliness AH = ? Select one: O a. Hproducts/Hreactants O b. products-Hreactants O c. Hreactants+H products O d. Hreactants-Hproducts
What is one reason Document B would be a reliable source to understand what happened when Moctezuma met cortes.
How do the plates and mantle interact at coveregent plate boundary?
What geographical feature did the Berber traders have to cross to get to West Africa? A. Atlantic Ocean B. Mediterranean Sea C. Kalahari Desert D. Sahara Desert
Which graph or graphs show that a 5 minute phone call costs $4?
Which statement is true about the function f(x)= Vx? O The domain of the graph is all real numbers. O The range of the graph is all real numbers. O The domain o
HELP HELP HELP HELP HELP What is the range of the data shown in this stem-and-leaf plot? Stem Leaf 1 3 7 7 2 2 4 4 4 5 3 1 5 8 9 4 0 6 7 Key: 2|1=21