emmanuel2172 emmanuel2172
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jalapeno Jack cheese costs $3.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of
Jalapeno Jack cheese?

Respuesta :

loreal33
loreal33 loreal33
  • 06-11-2020
I believe it’s y = (3.25)x

Is there more to the question? Like options or something.
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct verb form that completes this sentence: Muchos niños_____ en mi barrio. 1. viven 2. ocurren 3. comprenden 4. venden
Using a table, find the range of the function for the given domain:f(x)=x^2−5x+6 with domain x = {-2, -1, 0, 1}A. y = {2, 1, 0, -1}B. y = {6, 2, 0, 0}C. y = {4,
At 9AM a train traveling 60 miles per hour leaves Los Angeles for San Francisco, a distance of 400 miles. At noon a car traveling at an average speed of 40 mile
match these to the correct definitions pls
The modern model of the Plate Tectonic Theory suggests that the continents and the major tectonic plates drift slowly on ?
Predict the chemical formula of the compound that will form when Li and o interact.
ALFONSINA juan lorenzo me podrian dar el resumen porfa
Fill in the blanks: 1. When a spring is pulled, the _____ is proportional to the ______ ( called ____ law. 2.Weight is the force of ____ on an object due to the
PLEASE HELP!! THIS IS MY LAST QUESTION!? WILL GIVE BRAIN AND 5 STARS!!!
Haille used a birthday check her mother gave her to start her savings account.Sheplans to save $25per month at well. After 9 months,Hailsham $300.