karibomb
karibomb karibomb
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 6-kilogram bag of cat food costs $21.54. What is the unit price?

A 6kilogram bag of cat food costs 2154 What is the unit price class=

Respuesta :

maliques562m
maliques562m maliques562m
  • 06-11-2020

Answer:0.27855153

A

−

0.04642525

kilograms per dollar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the central unit of the computer that contains the logic circuitry and carries out the instructions of the computer's programs called?
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.Vegetables, fruits, and whole grains are healthful, but doughnuts, cake, and candy are not. B.Vegetab
Solving exponential equations Solve for x: 3^x+1 +3^x =324
What were the causes and effects of the civil war in russia?
What holds solid sodium together? A. hydrogen bonding B. metallic bonding C. ionic bonding D. dipole forces E. van der Waals forces (London dispersion forces)
In the book night, how did Elie help his father when the selection was made?
if the domain of G(x)=4-3x is -5,4,and 7 how do I find the range?
Pipe A can fill a swimming pool in 12 h.  Working with another Pipe B, it only takes 3h How long would it take Pipe B working alone to fill the pool
The average (arithmetic mean) of 0, a, and b is 2a. What is the value of b in terms of a?
A pendulum takes 0.5 second to complete one cycle. What is the pendulum’s period and frequency?