ENHogan7416 ENHogan7416
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.90. What is the unit cost?
Pls Answer and I shall give u a- Thank You - Vielen Dank

Respuesta :

madduck098 madduck098
  • 06-11-2020

Answer:

it would be 0.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

784 marbles are shared among X,Y,Z in the ratio 3:2:5. how many marbles that each get?
What is being released during Glycolysis?
Two in-line skaters, Nell and Kristin, start from the same point and skate in the same direction. Nell skates at 16 miles per hour and Kristin skates at 18 mile
Dscribe the feelings of the narrator when he consulted medical dictionary in the british museum
how did miranda v arizona expand civil rights
According to the nebular hypothesis, how did most of the excess dust and gas in the solar system get removed?
what is a tribulatory
40+40x0+1=What is the correct answer?
The main reason Southerners opposed the election of Abraham Lincoln was
What are the gases that come to equilibrium between the upper layer of the ocean and the atmosphere?