blah1085
blah1085 blah1085
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of board games cost $7.18. What’s the unit price

Respuesta :

harippetoe
harippetoe harippetoe
  • 10-10-2020

Answer:

$3.59

Step-by-step explanation:

3.59

+ 3.59

= 7.18

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-10-2020
The game unit would cost $3.59 hope it helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following contributed to the U. S. failure in Vietnam? A. Only a few U.S. soldiers fought with honor. B. The United States entered the war in or
What is the total area of the rectangle that is not shaded?
7x-2(x+5)=5(5x+9) someone please help me
A 1.2 kg block slides along a frictionless surface at 1.2 m/s . a second block, sliding at a faster 4.4 m/s , collides with the first from behind and sticks to
Which ordered pair is a solution to the equation 4x + 7y= -5?a) (-4, 3 )b) (4, -3 )c) (4, 3 )d) (-4, -3 )
southern colonists grew rice tobacco silk cotton and what else
The __________ is particularly susceptible to the effects of alcohol because it receives a large portion of total blood flow and has a high concentration of neu
A severe disorder with a duration of several weeks and characterized by feelings of sadness, hopelessness, or feeling "down in the dumps," or loss of interest o
Why is kentucky a good place to raise horses
How did the baby pigeon manage to fly south in the winter joke\?