thedeevl97 thedeevl97
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If one pack of blueberries cost $4, how many packages of blueberries can be bought for $12

Respuesta :

Bbbumblebee123
Bbbumblebee123 Bbbumblebee123
  • 10-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One pack blueberries = $4

? Pack blueberries = $12

All you have to do is divide 12 by 4 :)

Answer Link

Otras preguntas

An auditorium has rows of seat 8 seats in each row. Kayla knows there are at least 70 seats but fewer than 150 seats in the auditorium. How many rows of seats c
What do lines 46-50 in the poem of Words are birds symobolize? A.books in a library B. Impact of written words C. Importance of translating words D. Information
An escalator carries you from one level to the next in an airport terminal. The upper level is 4.4m above the lower level, and the length of the escalator is 7.
What dance fusion form integrates patterns in space with groups, emotive content, and gymnastic skills often using props?
ASAP WILL MARK BRAINLEIST A transmission is designed to last 16 years, with a standard deviation of 1.2 years. What is the probability that a transmission will
Evaluate 1/2t+3/8 when t=1/4
Y=x-4 2x+y=5 What’s the answer
Considering that chromosomes are structures that carry genetic meterial, what role do chromosomes and genes play in inheritance and the determination of traits.
The genetic code of a dna molecule is determined by a specific sequence of
Independent practice lesson 7 page 499