Gbgb121637
Gbgb121637 Gbgb121637
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal (c) cost $4.12 a box. How many boxes did Jennifer buy if she spent $37.08? Do not include spaces in your answers.
Equation:
Solve: c =
Solution Jennifer bought ( )

Respuesta :

josiewynter josiewynter
  • 10-10-2020

Answer:

Jennifer bought 9 boxes

Answer Link

Otras preguntas

McCullough and Emmons (2001) contend that gratitude is the glue of cooperative social living among non-kin because gratitude ___
help me do this thx you
1/x + 1 + 4 = 13/ x + 1
The length of the titanic was 882 feet. porter’s history class is building a model of the titanic. The model is 1/100 of the actual length of the ship. How long
ANSWER PLEASE!! 23 pts! Insulating body hair is a characteristic of _____. reptiles mammals invertebrates amphibians
A box is filled with 9 red cards, 8 brown cards, and 3 yellow cards. A card is chosen at random from the box. What is the probability that it is a red or a yell
I can't solve this problem, could you do it by today? The problem is : Is the volume occupied by 1kg of gasoline or 1kg of oil greater? ​
Specific characteristics that vary among individuals
[2(cos15° + isin15°)]^416 + 16 square rt 3 i8 + 8square rt 3 I16 square rt 3 + 16i8 square rt 3 + 8i
Answer the question please