rwbryant50
rwbryant50 rwbryant50
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

3 ice cream cones cost $8.25. At this rate, how much do 2 ice cream cones cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2020

Answer:

$2.75

Step-by-step explanation:

Cause $8.25 divided by 3 equals $2.75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

the moons gravity causes how many tides every 24 hours
Positrons are spontaneously emitted from the nuclei of (1) potassium-37 (3) nitrogen-16 (2) radium-226 (4) thorium-232
x3+2x=110 has a solution between 4 and 5 use a trial and improvement method to find this solution give the answer correct to one decimal place please
If 160 is divided by x, then the remainder is 4. What is the remainder when 315 is divided by x?
Which formula represents an unsaturated hydrocarbon? (1) CH2CHCl (3) CH3CH2CH3 (2) CH3CH2Cl (4) CH3CHCH2
Alice travels 3 times faster than Brenda. Traveling in opposite directions, they are 720 miles apart after 7.5 hours. Find their rates of travel.
which achievement is mostly closely associated with mansa musa of mali?
How many moles of O2 are produced when 0.500mol of KO2 reacts in this fashion?
Determine the empirical formula of the analysis of a compound being 9.2% B and 90.8% Cl
An ice cream place offers vanilla, rhum raisin, chocolate, and peanut butter as flavors. They have sugar cone, cake cone, and chocolate-coated cone Make a tree