nbaampongpdqlqh
nbaampongpdqlqh nbaampongpdqlqh
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

2 tons of bark cost $9,960.00. What is the price per ounce?

Show work plz

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2020

Answer:

0.155625 or .16 cents per ounce

Step-by-step explanation:

2 tons is 64000 ounces so 9960 divided by 64000 is .155625

Answer Link

Otras preguntas

If the area of a circle is 64 pi, then whats the circumference?
Valentina purchased 200 beads for $48 to make necklaces.If she needs to buy 25 more beads , how much will she pay if she is charged the same rate?
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
1. Accelerating objects are objects that are changing their velocity. Name the three controls on anautomobile that cause it to accelerate.
what is he unit rate of 420 miles in 7 hours
If a plane flies 612 km per hour, approximately how many kilometres will it travel in 13 hours?
The level of quality and complexity of flamenco is comparable to that of jazz and ______________ music.
The level of quality and complexity of flamenco is comparable to that of jazz and ______________ music.
What is Hawaii time line events
What is the unit rate of the ratio 16:14