hopper84
hopper84 hopper84
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much
did she pay for the crackers?

Respuesta :

chipp05
chipp05 chipp05
  • 09-10-2020

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

To answer this question, all you have to do is multiply:

4 * 2.59 = 10.36

So, Nate's mom spent $10.36 on crackers.

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

The population of a city is 451,400. The population is expected to decrease at a rate of 3.2% each year. Which function equation represents the population of t
what type of compound is made up of atoms held together by covalent bonds?
Dr. gustav has drawn conclusions about what is causing his client mark's unhappiness by piecing together information from mark's dreams and free associations. d
Please order as greatest to least and least to greatest! thank you!
How does Olmsted think life has changed in America by 1871
Fill in the blank with the correct negative tú command conjugation of the verb in parentheses. No (manejar) tan rápido Question 6 options: manejes manejas
Assets liabilities + net worth reserves $120,000 checkable deposits $300,000 loans 140,000 stock shares 200,000 securities 40,000 property 200,000 the accompany
PLEASE HELP! :D What is the value of x? Enter your answer in the box.
Inertia is a property of matter that __________ changes in motion. A) accelerates B) decelerates C) resists D) stabilizes
Which event from A Raisin in the Sun is most likely meant to create a triumphant aesthetic impact?A. Lindner offers the family a deal.B. Willy takes off